środa, 15 kwietnia 2015

Przeszłości nie zmieniszNie ma maszyny, dzięki której przeniesiesz się w czasie. Nie zmienisz przeszłości. Ameryka, prawda? Możesz ją polubić, zaakceptować, znienawidzić jeszcze bardziej, ale jej nie zmienisz. Nie ważne jak bardzo byś chciał.Byłeś kujonkiem? Wciąż wkuwasz bezmyślnie?
Byłeś hejterem? Może nadal nim jesteś?
Byłeś grubaskiem? Wciąż jesteś?
Byłeś ćpunem? Ćpasz nadal?
Byłeś złodziejem? Wciąż kradniesz?
Byłeś rasistą? Poglądów nie zmieniłeś?
Bałeś wyśmiewany? Wciąż jesteś?
Żyłeś na wiecznej imprezie? Nadal się nie skończyła?
Masz beznadziejną pracę? Nadal jej nie zmieniłeś?
Nie masz hobby? Jeszcze nie zacząłeś go szukać?

Nie bez powodu zapytałam o teraźniejszość, bo widzisz, ją akurat zmienić możesz. Masz szansę nauczyć się na swoich błędach, na swoich doświadczeniach, możesz być kim chcesz. Dzięki przeszłości możesz uniknąć sytuacji, które już Ci się zdarzyły. W pewnych kwestiach jesteś o krok milowy dalej od pozostałych. Nie oznacza to, że możesz machnąć czarodziejską różdżką i będzie, jak chcesz, ale małymi krokami i ciężką pracą, możesz zmienić swoje zachowanie.

Dzięki przeszłości jesteś dzisiaj taki a nie inny. Oprócz wychowania to właśnie pasaż doświadczeń sprawia, że zachowujesz się w taki a nie inny sposób. Jednak jeśli wiesz, że Twoje życie jest do dupy i nie zachowujesz się okej, to nie siedź i nie marz, że kiedyś to zmienisz, tylko zaciśnij pośladki i zrób w końcu to co powinieneś, bo:

TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ MOŻESZ ZMIENIĆ

Chyba że wolisz żyć przeszłością i się nad sobą rozczulać, ale to powodzenia z tym!

Love Ya!
Andra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz