wtorek, 14 kwietnia 2015

Niezrozumiany zart

PRZEŚLIJ PROSZĘ ZNAJOMYM: POTRZEBNA JEST KREW DLA DZIECKA CHOREGO NA BIAŁACZKĘ (B Rh-), TO BARDZO RZADKA GRUPA KRWI. KONTAKT: MARZENA CZYŻ 515250700 BARDZO PILNE!!!
Taką wiadomość dostałam wczoraj wieczorem i bez namysłu przekazałam ją dalej. Pomyślałam, że komuś może to uratować życie, a mi nic przecież nie szkodzi. Może akurat się uda i pomogę biednej kobiecie i jej choremu dziecku.
Prawda jednak okazała się ... zaskakująca.Pani Marzena na szczęście nie ma chorego dziecka, a ktoś jedynie zrobił jej kiepski kawał. Kiepski, a raczej niezrozumiany przeze mnie, bo chyba nikogo nie bawi. Uważam, że kategorycznie nie powinno się żartować z czyjegoś cierpienia, nawet potencjalnego, ponieważ gdy następnym razem ktoś faktycznie będzie potrzebował pomocy, nikt w to nie uwierzy. Mam nadzieję, że nie będzie tą osobą autor tego "żartu".

Mimo że ten sms nie jest prawdziwy, nie oznacza to, że krew nie jest potrzebna! Jeśli masz skończone 18 lat, nie chorujesz przewlekle, ważysz ponad 50 kg, nie zwlekaj. Możesz komuś uratować życie, a chyba nie można nikomu sprawić większego prezentu!

Tu możesz sprawdzić, czy się nadajesz na dawcę: [klik]
Tu możesz sprawdzić, gdzie możesz oddać krew: [klik]BĄDŹ CZŁOWIEKIEM, A NIE DUPKIEM, KTÓRY MA TO GDZIEŚLove Ya!
Andra

1 komentarz:

  1. Ciekawy post :3 Oczywiście, że warto pomagać. Zgadzam się z tym w 100 %.
    AAAA! Nominowałam Cię do LBA (Libester Blog Aword) :P
    Więcej u mnie na blogu >>> http://natchniona666.blogspot.com/2015/04/libester-blog-aword-3.html

    OdpowiedzUsuń