sobota, 18 kwietnia 2015

ZALETYZ moich obserwacji wynika, że większość z nas ma problem z mówieniem o swoich zaletach. Najczęściej narzekamy na swoje wady, na życie lub mówimy o innych w różnisty sposób. Jednak rzadko nam się zdarza mówić dobrze o sobie. Wydaje mi się, że wynika to ze zbyt małej pewności siebie, ze wstydu, z nieznajomości swoich zalet, a to świadczy o zbyt niskiej samoocenie. Nie ma to jednak nic wspólnego ze skromnością czy nieprzechwalaniem się.KAŻDY MA ZALETY

Odkryłam Amerykę, prawda? Widzicie każdy ma zalety i wady. Właściwie każdą cechę można w zależności od sytuacji pokazać jako jedno lub drugie. Znajomość ich może Wam bardzo ułatwić życie, gdyż będziecie wiedzieć w czym jesteście dobrzy, a w czym kiepscy. Także znajomość Waszych zalet pokaże Wam, jakie cechy powinniście uwidaczniać. Jasne, trzeba też znać swoje wady, ale one są mniej ważne. Jeśli nie będziecie znać swoich zalet, będziecie łatwo ulegać krytyce i ślepo w nią wierzyć, a zawsze znajdzie się osoba, która z wielką przyjemnością Was shejtuje. Nieznajomość zalet również będzie powodowała u Was niższą samoocenę, ale tego chyba tłumaczyć nie muszę. Będzie można Wami także dużo łatwiej manipulować. 

Nie powinniście się wstydzić swoich zalet. 

Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn większość ludzi wstydzi się bardziej swoich zalet niż wad. Potrafią na siebie narzekać godzinami, opowiadać jak to są beznadziejni i nic nie potrafią. Lubicie tak wysłuchiwać? No właśnie. 
Wiadomo, że nikt przechwalania się również nie chce słuchać, jednak nie na tym to polega. Widzicie, to że wiecie, że jesteście w czymś dobrzy, nie oznacza, że myślicie, że jesteście w tym najlepsi. Zawsze znajdzie się ktoś lepszy lub gorszy. 

Wpadłam na pomysł, aby zrobić kurs pewności siebie. Myślę, że przydałby się każdemu z nas. Co o tym myślicie?

Aaa, weźcie długopis i kartkę i napiszcie jak najwięcej swoich zalet. Nie będzie to proste, ale musicie nauczyć się je widzieć. Kartkę powieście w widocznym miejscu.

Aha, 10 maja jest bieg akademicki na 5 km . Może ktoś chciałby wziąć udział? Ja niestety w tym dni mam koło z farmakologii i nie dam rady.

Love Ya!
Andra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz