niedziela, 1 marca 2015

Szanuj się


Na pewno każdy z nas słyszał o tym, że należy szanować bliźniego: mamę, tatę, babcię, brata. Nawet gdybyśmy zapomnieli ustąpić miejsca w autobusie starszej pani, ta w większości przypadków przypomni nam, że powinniśmy zachowywać się kulturalnie. Jednak czy ktoś nam przypomina o tym, że sami też mamy się szanować? Zuzia ma lat dwadzieścia. Jest atrakcyjną, zielonooką brunetką. Ma wiele znajomych, studiuje wymarzony kierunek. Mimo to nigdy nie była pewna siebie, nigdy nie czuła się dość dobra. Podąża za tłumem, gdyż boi się mieć własne zdanie. Rzadko się odzywa, woli żyć w cieniu. 
Rok temu poznała Baśkę, która wszystkim imponuje niespotykaną pewnością siebie, humorem, urodą. Od razu zapragnęła się z nią zaprzyjaźnić. 
W listopadzie zostały przydzielone do pracy w parach. Baśka była zajęta, miała sporo na głowie, więc gdy tylko zadzwoniła do Zuzi, aby podzielić się materiałem, ta zaproponowała, że zrobi to sama, w końcu i tak nie ma nic więcej do roboty. Basia zaprotestowała, chciała mieć wkład w pracę, jednak po namowach koleżanki, zgodziła się. I od tego się zaczęło. Za każdym razem, gdy Basia dzwoniła, Zuzia odbierała po pierwszym sygnale, przekładała własne plany, by pomóc koleżance. Zawsze robiły to, na co miała ochotę Basia...

MIEJ SZACUNEK DO SIEBIE I SWOJEGO CZASU! 

Żeby się z kimś zaprzyjaźnić, zdobyć chłopaka czy dziewczynę, nie musisz , a nawet nie powinieneś, rezygnować z własnych przyjemności. Miej swoją dumę. Nie przekładaj za każdym razem wcześniejszych planów, trzymaj się swojego zdania. 
Nie oznacza to, że masz ignorować innych, patrzeć tylko pod siebie, ale nie pozwól wejść sobie na głowę. Bądź sympatyczny, pomocny, ale przy tym wyznacz granicę. 

Love Ya!
Andra

3 komentarze:

 1. O nie! takiemu wyreczaniu innycharakterze mówię stanowcze nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, a niestety tak wielu ludzi albo daje się wykorzystywać albo wykorzystuje innych :(

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń