sobota, 17 stycznia 2015

Jak się bardziej zmobilizować?Pewnie wiele z Was, podobnie jak ja, ma problem z mobilizacją, a raczej z utrzymaniem jej. W końcu co to za problem wpaść na pomysł ze zdrową dietą, ćwiczeniami czy tym że w końcu się czegoś nauczę: czy to robić zdjęcia czy grać na jakimś instrumencie, a może nawet nowego języka. No bo przecież wszystko brzmi tak pięknie. Często nawet rozmawiając z kimś, mówimy: zdrowo jem, słucham takiej czy siakiej muzyki, robię milion rzeczy w wolnym czasie, aby nie wyjść na nudnych. Jednak tak naprawdę rzadko to robimy.
Narzekamy na brak wolnego czasu, a większość czasu spędzamy na facebook'u, instagramie, oglądamy seriale, filmy. Tracimy czas na dojazdy. Rzadko robimy coś pożytecznego.

Oto kilka wskazówek jak można lepiej dysponować czasem, a także mieć mobilizację:1. KALENDARZ
Warto go sobie kupić lub wydrukować. Ułatwia życie, naprawdę. Można zapisać w nim co i jak i wszystko zaplanować tak, żeby ze wszystkim zdążyć i mieć jeszcze czas dla siebie i znajomych.
Na pinterest'cie są bardzo fajne wzory do wydruku, gdyby ktoś chciałby swój własny. Warto popatrzeć, tu znajduje się link:

http://www.pinterest.com/search/pins/?q=pintable%20planner&term_meta%5B%5D=pintable%7Ctyped&term_meta%5B%5D=planner%7Ctyped


2. PINTEREST
Jest to jeden z lepszych serwisów społecznościowych, na którym można znaleźć wiele inspiracji, pomysłów. Ja go uwielbiam. Szczerze: mnóstwo pomysłów na urządzenie mieszkań, fryzury, makijaże, cytaty inspirujące, moda, wiele zdjęć ze street style (uwielbiam), ćwiczenia. Ogrom przepisów na wszelakie jedzonko. Cud, miód i malinki.
Rejestracja trwa jakieś 5 minut, a korzystać można do woli. Jeżeli Wam coś się podoba, przypinacie na swojej ścianie i jak macie gorszy dzień lub chcielibyście znaleźć inspirację, warto przejrzeć własną tablicę.

3. ZESZYT INSPIRACJI
Już o nim pisałam kilka postów temu, tu link:

http://andrrae.blogspot.com/2014/12/zeszyt-inspiracji.html

4. INNE BLOGI
Bardzo polecam wchodzenie na wszelakie blogi polskie i zagraniczne, a także aby samemu zacząć prowadzić bloga. W końcu nie będziemy chcieli zawieźć czytelników, a także samych siebie.

5. FILMIKI MOTYWACYJNE
Gdy nie mogę się zmotywować, wchodzę na youtube'a i często szukam różnych motywacyjnych filmików. Tutaj macie kilka linków:

https://www.youtube.com/watch?v=B1JyY2GzsHg
https://www.youtube.com/channel/UCXl2SmJXE9fPLzvrgyKcBmw
https://www.youtube.com/channel/UCbBN7-NLjFAWWuDDQE5yCrQ

6. WIARA W SIEBIE
Nie ma nic ważniejszego niż uwierzenie w siebie. Pamiętaj: potrafisz, uda Ci się.

7. STAWIAJ PRZED SOBĄ WYZWANIA
Świetny sposób na nabranie pewności siebie, naukę dyscypliny, a zarazem świetną zabawę. Nie muszą to być jakieś wielkie sprawy tylko np. w tym miesiącu przeczytam jedną książkę albo codziennie zrobię inne śniadanie lub nauczę się nowej techniki malowania/ robienia zdjęć, nauczę się grać nowy utwór muzyczny. Możliwości jest wiele, ale warto stwarzać sobie coraz to nowe wyzwania.

8. PAMIĘTAJ, ŻE NIE MA LEPSZYCH I GORSZYCH. WSZYSCY SĄ RÓWNI.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz