piątek, 8 maja 2015

Wróćmy do podstawówkiPamiętacie czasy podstawówki? Czasy, w których jako dzieci pisaliście okropne piosenki o nielubianych znajomych i je później przy nich śpiewaliście, byliście złośliwi, wyśmiewaliście kolegów za nic i nikt nie widział w tym problemu? Czasy, w których pisaliście na blogach anonimowe hejty, sami prowadziliście blogi o niczym i myśleliście, że jesteście fajni? Czasy, w których nie było głupszych i mądrzejszych, a jedynie wredni i wredniejsi? W których zmienialiście znajomych jak rękawiczki, a co tydzień był kto inny na tapecie? Ja pamiętam.
NIEKTÓRZY STOJĄ W MIEJSCU
Każdy z nas chyba spotkał ludzi, którzy poziomem intelektu stanęli w miejscu.  Bez większych skrupułów umniejszają innym poczucie własnej wartości, powodują zaniżoną samoocenę i kiepskie samopoczucie. Są wredni w dzień i nocy. Jak te sępy szukają najgorszych rzeczy i śmieją się z nich do rozpuku, nawet gdy coś nie jest śmieszne. Nie widzą umiaru. Zawsze mają coś do powiedzenia, szczególnie słowa krytyki względem Ciebie. Robię to przecież w dobrej wierze. Czekają na Twoje potknięcie, by wytknąć Cię na ulicy i móc się pośmiać. 


PRZYCZYNY SĄ PROSTE
Ludzie, którzy wyśmiewają innych, są zapatrzonymi w siebie debilami, którzy starają się w ten sposób zagłuszyć własne kompleksy. Podbudowują tym poczucie własnej wartości, chcą zabłysnąć w towarzystwie. Zazdroszczę, że komuś mogło się udać, że ktoś ma ciekawsze życie i starają się udowodnić, że nie są gorsi. Z wielkim uśmiechem i udawaną troską powiedzą, że to co robisz jest bezsensowne i nie rozumieją Twojej straty czasu. To nudne tępaki, które nie rozumieją, że można chcieć czegoś więcej. 
Jednak to oni tracą czas i mają problem. Ze sobą. 


WYRYWAJ JAK CHWASTY
Nie bierz pod uwagę zdania tych ludzi. Znajomości te wyrywaj jak chwasty, usuwaj ze swojego życia bez wyrzutów sumienia. To nie Twoja wina, że oni zahamowali swój rozwój intelektualny i jedyne co potrafią to się z Ciebie śmiać. Rób swoje i ciesz się życiem. Nie marnuj go na tych ludzi, dasz im za wiele satysfakcji.

Znasz takich ludzi? Słyszałeś jak ktoś kogoś wyśmiewał? Jak się wtedy zachowałeś? Daj znać.


P.S. Macie snapchata? Dodawajcie mnie: @andraea
Love Ya!
Andra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz