środa, 22 kwietnia 2015

Nikt ich nie szanujeNie oszukujmy się. Z nimi nikt się nie liczy, nikt nie szanuje. Są jak przezroczysta folia, której nikt nie zauważa. Notorycznie się o nich zapomina. Nikt nawet nie stara się tego zmienić.

A wiesz o kim mówię? O ludziach bez zdania. Może powiecie, że często szkoda życie na trzymanie się kurczowo swojego zdania, że czasem warto przyznać komuś rację dla świętego spokoju. Może nawet macie rację, ale pomyślcie. Czy bierzecie pod uwagę ludzi, którzy zawsze się z Wami zgadzają? Czy interesuje Was ich opinia na jakikolwiek temat?

Odpowiedź jest prosta. NIE. Nie interesuje Was. Wiecie, że to że się zgodzą na Wasze propozycje jest pewniejsze niż świt poranka. Nie czujecie potrzeby zapytania się o ich zdanie, bo wiecie, że i tak będzie takie jak Wasze.

Dlaczego w takim razie wciąż nie zacząłeś wyrażać swojego zdania? Jesteś zbyt miły? Jesteś hipokrytą? Może lizusem?  A może po prostu brakuje Ci pewności siebie? Boisz się?

SKOŃCZ Z TYM

Nie zaliczaj się do grona przezroczystych ludzi. Zacznij mówić o tym, co Ci się nie podoba, pokaż, że Twoje zdanie i uczucia również są ważne.  Przecież każdy mówi o tym, że wszyscy są równi, że nie ma lepszych ani gorszych. Czego się boisz? Nie będzie gorzej. Nie daj się stłamsić i ustawić w kąt. Ludzie, którzy coś osiągnęli, nie szli za tłumem jak świnie na rzeź. Dlaczego nie bierzesz z nich przykładu? Życie masz jedno i jak je przeżyjesz zależy od Ciebie. Nie trać czasu na spełnianie czyichś marzeń. Zacznij walczyć o własne szczęście.

Love Ya!
Andra
Podoba ci się tutaj? Bądź na bieżąco: polub fanpage. ;)

4 komentarze:

 1. Szkoła uczy życia "pod linijkę", życie uczy szkoły indywidualności. Dobrze, że są ludzie, którzy pokazują to w sposób dobitny. Dzięki za ten wpis!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym że życie tego uczy mam pewne wątpliwość patrząc na niektórych ;)
   Dziękuję! :)

   Usuń
 2. Ja pamiętam, że od niepamiętnych czasów dostawałam "po łapach" za permanentne werbalizowanie swojego zdania, które nie zawsze było zgodne ze zdaniem ogółu. Czasem już nawet siebie wkurzałam ale w końcu zrozumiałam, że już taka jestem i na wszystko mam swoje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, niestety do własnego zdania trzema mieć silną psychikę.
   Chcąc nie chcąc: lepiej mieć inne i własne niż czyjeś. :)

   Usuń